Seminarium wdrożeniowe w ramach projektu "Poszerzamy granice w matematyce"

Opublikowano: 2021-11-15 17:30, Numer artykułu: 46278 , Autor: J.Gralak

Zapraszamy nauczycieli matematyki i dyrektorów szkół podstawowych na seminarium wdrożeniowe w ramach projektu „Poszerzamy granice w matematyce”, będącego realizacją programu Ścieżki Współpracy, które odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 19.11.2021 o godzinie 13:00 za pomocą aplikacji Teams. Link do spotkania zostanie przesłany przez system OPIUM.

 

Projekt „Poszerzamy granice w matematyce objął swoimi działaniami dwanaście placówek, w tym kilkudziesięciu  nauczycieli z naszego miasta, ekspertów i partnerów zagranicznych. Holenderscy eksperci nauczania matematyki, panowie Lambrecht Spijkerboer i Michel van Ast z STA-International, poprowadzili kilkudniowe warsztaty w formie zdalnej, podczas których byli z nami także nauczyciele matematyki: pani Iris Schouten z Nassau College w Bredzie i pan Bart Spijkerboer z Vrije school Meander w Nijmegen. Działania projektowe obejmowały również dwie lekcje otwarte w bydgoskich placówkach, które odbyły się pod okiem ekspertów, pani Małgorzaty Zambrowskiej i pana Marcina Kurpińskiego ze Stowarzyszenia „Rozwiń Się” oraz dwie formy szkoleń w formie warsztatów dla nauczycieli. Współpraca przyniosła dużo korzyści i pokazała możliwości zwiększenia atrakcyjności lekcji matematyki.

W ramach wprowadzenia nowych sposobów nauczania w szkołach podstawowych w Bydgoszczy -  pragniemy zaprosić Państwa na seminarium wdrożeniowe, na którym zaprezentujemy współpracę z holenderskim partnerem i wypracowane w jej trakcie rezultaty projektu. Pokażemy w jaki sposób korzystać z naszych pomocy i kto jest ich odbiorcą, zachęcając jednocześnie do wdrożenia nowych pomysłów na lekcjach matematyki i nie tylko. Uczestnicy seminarium otrzymają gotowe rozwiązania zwiększające motywację do uczenia się i nauczania matematyki, w tym dostęp do aplikacji mobilnej – „Matematyka w formie gry miejskiej po mieście Bydgoszczy” oraz materiały metodyczne dla nauczycieli.