Relacja z konferencji inaugurującej działanie Regionalnego Punktu Informacyjnego Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Opublikowano: 2021-11-03 15:07, Numer artykułu: 45646 , Autor: J.Gralak

27 października odbyła się w naszym mieście konferencja Regionalnego Punktu Narodowej Agencji Programu Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności. W tym roku, jak i w ubiegłym, rolę tę pełnić będą Kuratorium Oświaty oraz Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy.

Partnerem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli, serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Otwarcie wydarzenia zainaugurował Pan Marek Gralik –  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Podczas konferencji zaprezentowano działania ambasadorów i trenerów Programu eTwinning w województwie Kujawsko-Pomorskim, którymi są Panie: Małgorzata Garkowska z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu, Agnieszka Bruska z Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy oraz Katarzyna Sopolińska ze Szkoły Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu. Poznaliśmy także przykład dobrych praktyk projektów międzynarodowych prowadzonych w Szkole Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy, omówiony przez Panią Kamilę Glamowską – koordynatora projektu „Zrozumienie dziecka autystycznego kluczem do sukcesu dydaktycznego”, realizowanego w ramach programu PO WER.

Współpraca międzynarodowa ma niezwykłą wartość dla edukacji szczególnie jeśli jej rezultaty są szeroko upowszechniane. Pani Ewa Sikora z Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy opowiedziała w jaki sposób można podzielić się wynikami projektów, wypromować je i zachęcić innych do podjęcia wyzwania.

Prowadzenie projektów międzynarodowych to zadanie bardzo wymagające dla samych koordynatorów, dlatego stworzyliśmy sieć współpracy dla nauczycieli koordynujących takie projekty w swoich szkołach, na którą podczas konferencji zapraszała nasza konsultantka, Pani Joanna Gralak oraz dyrektor MOEN – Pan Łukasz Kosiński.

Przypominamy, że pierwsze spotkanie sieci odbędzie się 24 listopada (link do rejestracji: Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy - Sieć współpracy koordynatorów projektów)

Zapraszamy także do szczegółowej relacji z przebiegu konferencji na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy: Inauguracja Regionalnych Punktów Informacyjnych Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności - Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - Portal Gov.pl (www.gov.pl).