#TwojeDaneTwojaSprawa - XIII EDYCJA PROGRAMU I ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY - rok szkolny 2022-2023

Opublikowano: 2022-10-03 16:03, Numer artykułu: 42768 , Autor: P.Załęcki

 

 

Twoje dane – Twoja sprawa.

Skuteczna ochrona danych osobowych.

Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli

                                                          EDYCJA XIII

 

Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przystąpił po raz kolejny do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Organizatorem programu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Głównym celem programu jest upowszechnianie wiedzy o ochronie danych osobowych (w szczególności wśród dzieci), wiedzy o ryzyku, przepisach, zabezpieczeniach i prawach związanych z przetwarzaniem danych oraz upowszechnianiu wśród administratorów i podmiotów przetwarzających wiedzy o spoczywających na nich obowiązkach z zakresu ochrony danych osobowych. Program skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz do ośrodków doskonalenia nauczycieli.

W roku szkolnym 2022/2023 organizatorzy Programu zaplanowali wiele ciekawych i praktycznych działań, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb przedstawicieli społeczności szkolnych – przede wszystkim dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów. Wśród planowanych działań znalazły się m.in.:

  • konferencje,
  • szkolenia oraz webinaria dla nauczycieli,
  • rozmaite bezpłatne opracowania tematyczne o ochronie danych osobowych oraz o prywatności, które nauczyciele będą mogli wykorzystać podczas zajęć lekcyjnych czy pozalekcyjnych,
  • cykl porad adresowany do nauczycieli, dzieci i młodzieży oraz rodziców na temat zasad bezpiecznego przetwarzania danych osobowych w różnych sytuacjach codziennych, a także podczas korzystania przez uczniów z nowych technologii.

Najważniejsze informacje dotyczące tego programu edukacyjnego można znaleźć pod adresem: https://uodo.gov.pl/p/tdts.

 

JUŻ TERAZ zapraszamy szkoły do udziału w programie i rejestracji w programie pod adresem https://tdts.uodo.gov.pl.

 

Zachęcamy do rejestracji w programie wraz z zaznaczeniem w formularzu rejestracyjnym opcji "Jeśli udział odbywa się za pośrednictwem ośrodka doskonalenia nauczycieli podaj jego nazwę" i wpisaniu Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jako ośrodka wspomagającego.

 

Pod niżej podanymi odsyłaczami znajdziecie Państwo:

  • Obowiązujący Regulamin Programu.
  • Informacje o korzyściach płynących z udziału w programie edukacyjnym Twoje dane - Twoja sprawa,
  • Ulotkę informacyjną o programie oraz
  • Poradnik dla szkół "Ochrona danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych" (poradnik RODO). 

Zapraszamy serdecznie szkoły i placówki do współpracy.