"Katalizator 2019"-podsumowanie

Galę zakończenia Powiatowego Konkursu Chemicznego "Katalizator 2019" uatrakcyjniły warsztaty podczas których uczniowie własnoręcznie wykonywali ozdobne mydła oraz zapachowe świece.

Czytaj więcej!

Laureaci i finaliści Powiatowego Konkursu Chemicznego "Katalizator 2019"

W Powiatowym Konkursie Chemicznym „Katalizator 2019’ wzięło udział 94 uczniów z 44 szkół (27 szkół podstawowych oraz 17 gimnazjów). Do drugiego etapu Komisja Konkursowa zakwalifikowała uczniów, którzy uzyskali w pierwszym etapie co najmniej 75% punktów. Kryterium to spełniło 34 uczniów z 23 szkół, którzy przystąpili do rywalizacji w drugim etapie...

Czytaj więcej!

Zadania z Powiatowego Konkursu Chemicznego "Katalizator 2019"

Uczestnicy Powiatowego Konkursu Chemicznego "Katalizator 2019" rozwiązywali następujące zadania...

Czytaj więcej!

Warsztat pracy nauczyciela chemii w szkole ponadpodstawowej-konsultacje

Zapraszam na konsultacje wszystkich nauczycieli, którzy mają pytania dotyczące zmian w nauczaniu chemii w szkołach ponadpodstawowych. Spotkanie odbędzie się 10 czerwca, godz. 15.00-17.00 w Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, sala nr 40.

Czytaj więcej!

Chemia w szkołach ponadpodstawowych-wdrażanie nowej podstawy programowej.

Zapraszam 20 maja 2019 r. (godzina 15.30) na warsztaty, które przybliżą Państwu sposób realizacji nowej podstawy programowej z chemii w liceum, technikum i szkole branżowej.

Czytaj więcej!

Powiatowy Konkurs Chemiczny "Katalizator 2019"

Zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy. Do rywalizacji w tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 94 uczniów z 44 szkół. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.

Czytaj więcej!

Cyfrowe pomiary w pracowni przyrodniczej

Zapraszamy nauczycieli chemii, biologii, fizyki, przyrody i geografii na warsztaty dotyczące wykorzystania cyfrowych urządzeń pomiarowych do doświadczeń na lekcjach przedmiotów przyrodniczych. Szkolenie odbędzie się 4 marca, przeprowadzi je specjalista rozwijający ideę codziennego stosowania doświadczeń na lekcjach dzięki bezprzewodowej technologii cyfrowej.

Czytaj więcej!

Powiatowy Konkurs Chemiczny "Katalizator 2019"

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu chemicznego adresowanego do uczniów szkól podstawowych i gimnazjalistów. Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są w załączniku-Regulamin konkursu.

Czytaj więcej!

CHEMIA BEZ TAJEMNIC-NAUCZANIE PRZEZ EKSPERYMENTOWANIE

Czytaj więcej!

CHEMIA BEZ TAJEMNIC-NAUCZANIE PRZEZ EKSPERYMENTOWANIE

Czytaj więcej!